Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią artystyczną, w której techniki malarskie połączone zostały z technikami scenograficznymi i multimedialnymi w sposób nowoczesny i praktyczny.

About us | Warsaw School of Arts – Multimedia Design program

Wirtualny spacer po Uczelni

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie, to jedyna Uczelnia Artystyczna w Polsce, w której można uzyskać wyższe wykształcenie w dziedzinie charakteryzacji. Zajmujemy się kompleksowym i profesjonalnym nauczaniem w dziedzinie charakteryzacji teatralno- filmowej, kostiumu i rekwizytu scenicznego oraz projektowania graficznego.


W 2016 roku Uczelnia została laureatem nagrody im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy kostium sceniczny.

Od wielu lat WSA uczestniczy w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na Świecie prezentując, pełne twórczej wyobraźni prace studentów. Wyższa Szkoła Artystyczna ma na swoim koncie pokazy między innymi w Operze Drezdeńskiej, na Biennale Sztuki w Wenecji,  na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich,  w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w   Wilanowie.


Co wyróżnia Wyższą Szkołę Artystyczną?

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, gdzie charakteryzacji możesz uczyć się na poziomie studiów licencjackich  oraz jedną z nielicznych uczelni w kraju, gdzie na profesjonalnym poziomie nauczysz się animacji i grafiki telewizyjno-filmowej.  Nasz  wyjątkowy autorski program nauczania  pozwala na zdobycie profesjonalnych umiejętności w zakresie charakteryzacji i kostiumu scenicznego oraz projektowania graficznego. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych profesorów, uznanych artystów i specjalistów, będących praktykami zawodowymi ze znaczącym dorobkiem.  Połączyliśmy praktykę ze sztuką w  3,5-letni cyklu nauczania. Zakres przedmiotów na studiach licencjackich jest dostosowany do aktualnych wymogów profesjonalnego rynku pracy.  Natomiast oferta atrakcyjnych praktyk daje szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz możliwość współpracy przy projektach artystycznych ze znaczącymi instytucjami kultury w Polsce i za granicą.  Promocją dokonań artystycznych studentów i absolwentów zajmuje się Akademickie Biuro Karier i Praktyk.Sukcesy WSA:

  • Medal Pamiątkowy “Pro Masovia” Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne zasługi i całokształt działalności kulturalnej na rzecz rozwoju Mazowsza,
  • złota statuetka w kategorii Najlepszy Kostium Sceniczny podczas jubileuszowej X Gali Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury,
  • pokaz artystyczny WSA w Operze Sempera w Dreźnie / Niemcy 2016,
  • statuetki MUSE Award 2105 w Atlancie dla projektu Faras 3D wykonanego dla Muzeum Narodowego w Warszawie oraz filmu rekonstrukcyjnego wykonanego dla Muzeum w Treblince,
  • nagrody dla filmu “Dotknięcie Anioła”, do którego video-grafikę wykonał Rektor i wykładowca WSA dr Robert Manowski,
  • pokaz kostiumów na 58. Biennale Sztuki w Wenecji w 2019 roku,
  • pokaz kostiumów na XVI Balu Niepodległości w Hotelu Bristol.

Sylwetka Absolwenta WSA

Poznaj sylwetkę Absolwenta studiów w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie


Wyższa Szkoła Artystyczna została powołana decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniu 25 września 2008 r. i jest wpisana do  Ewidencji uczelni niepublicznych pod numerem 352, otrzymała uprawnienia do prowadzenia 3,5 letnich studiów I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Program nauczania skierowany jest do osób zainteresowanych artystyczną samorealizacją w obszarach: sztuki charakteryzacji, wizażu, projektowania kostiumu, kostiumografii, sztuki nowych mediów, projektowania grafiki komputerowej, montażu cyfrowego, animacji oraz rysunku, malarstwa i rzeźby.


W ramach czesnego zapewniamy dostęp do kosmetyków, materiałów charakteryzatorskich, programów graficznych oraz możliwość realizacji dodatkowych warsztatów artystycznych oraz udziału w wykładach specjalnych. Istotne jest dla nas również tworzenie portfolio każdego studenta (dokumentacja projektów).


Jeżeli chcesz odnaleźć swój talent i przemienić go w pasję zawodową – to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Podejmij wyzwanie, wybierz kierunek, który wiąże się z Twoimi zainteresowaniami i studiuj razem z nami!