mgr Magdalena Kucza-Kuczyńska

Wykładowca Historii Sztuki i Historii Malarstwa

Magdalena Kucza-Kuczyńska

Ukończyła Historię Sztuki na Wydziale Nauk Historycznych na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w historii meblarstwa i wzornictwa, czemu poświęcona była jej praca magisterska. Wiedza teoretyczna na ten temat poparta jest także praktyką w zakresie renowacji antyków, której poświęciła kilka lat pracy w galerii Stara Praga. Pracowała również w jednej z czołowych galerii polskiego designu współczesnego – Galerii Opera.

Jest wieloletnim wykładowcą Historii Sztuki i Historii Malarstwa w Wyższej Szkole Artystycznej. Ma na koncie organizację wielu wystaw i wydarzeń kulturalnych, współpracując z warszawskimi galeriami sztuki.

Zajmuje się także korektą merytoryczną publikacji z zakresu malarstwa, architektury, rzeźby i designu.  Od 2015 roku współpracuje z Wydawnictwem Koenemann, przy wielojęzycznej serii książek poświęconych historii sztuki. Pracuje także przy wydawnictwach powstających przy Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, gdzie sprawuje pieczę nad jednym z archiwów.

Jej pasją jest zbieranie informacji o zaginionych obrazach w polskich kolekcjach, a także śledzenie losów dzieł sztuki w czasie II wojny światowej.

 


Aktualności