mgr Magdalena Dąbrowska

wykładowca WSA

Logo Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie

Projektantka mody i kostiumów teatralnych. Ukończyła studia ekonomiczne, a następnie Szkołę Charakteryzacji Teatralno-Filmowej i Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W 2009 otrzymała główną nagrodę mediów, wyróżnienie w kategorii premier vision i wyróżnienie od „Łódź Design 2009” w konkursie Złota Nitka. Od wielu lat bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Kreatorów Kapeluszy we Francji i wystawie pokonkursowej. Projektuje unikatowe ubrania dla marki INNI i koszule dla Shirt on Point.
Od 2007 zaprojektowała kostiumy do wielu przedstawień teatralnych, w tym między innymi: Idiota, Burza, Zaćmienie, Starucha, Rewizor, W starych dekoracjach, Taksówka, Wariat i Zakonnica, Spacerowicz, Arabela, Młodzik, Życie towarzyskie i uczuciowe (reż I.
Gorzkowski), Platonow, Antyhona, Sońka (A. Korytkowska), Bulwar Zachodzącego Słońca (reż. M. Znaniecki) i operowych: „O Genowefie” (reż. I. Gorzkowski), Hamlet (reż. I. Garcia), Carmina Burana (Izrael), Szekely Fono (Budapeszt), Księżniczka Czardasza,
Maria de Buenos Aires, Czarodziejski Flet w Breslau (reż. M. Znaniecki).
W 2011 roku otrzymała główną nagrodę za najlepszy kostium do monodramu „Mozart’s Sister” na festiwalu United Solo w Nowym Jorku. Kostium był prezentowany na wystawie Innovative Costume Of The 21St Century: The Next Generation w Moskwie w 2019 roku.


Aktualności