Dodano

WSA z DZIELNIĄ na Święcie Saskiej Kępy

Dzielnia Saska Kępa to wspólnotowe miejsce wymian rzeczami i odzieżą. Każdy może zostawić niepotrzebne rzeczy i wziąć to, co się przyda lub co wpadnie w oko, dając tym samym drugie życie przedmiotom. Można używać i nosić rzeczy bez konieczności posiadania ich na zawsze. Model wymiany pozwala na swobodne odkrywanie i wyrażanie swojego stylu, bez obawy, że coś się nie sprawdzi i nie będzie wiadomo co z tym zrobić. Jest nadzieją na lepszą przyszłość, w której ważniejsze jest „być”, a nie „mieć”.

W Wyższej Szkole Artystycznej studenci zapoznają się zarówno z zagadnieniami artystycznymi, jak i z tematami istotnymi społecznie. Ekologia, różnorodność kulturowa, równość, etyka, moda cyrkularna, zero waste dzięki sztuce nabierają tu silnego, świadomego i wielowymiarowego znaczenia. Od wielu lat WSA współpracuje z instytucjami zajmującymi się kulturą, edukacją oraz problemami społecznymi, poruszając i zauważając to, co w bieżącej rzeczywistości jest istotne. Idea zaangażowania, współdziałania, dzielenia się jest naszą codziennością, ponieważ wierzymy w to, że docierając do świadomości wielu osób przez nasze działania twórcze mamy wpływ na pozytywne zmiany w świecie i życiu każdego człowieka.

Dzielnię Saska Kępa prowadzi Fundacja Splot Społeczny. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Pokaz mody cyrkularnej odbywający się w trakcie Święta Saskiej Kępy, jest wspólnym wydarzeniem prezentującym istotną ideę wymiany, wzajemnego wsparcia, a także ochrony naszej planety.
W pokazie biorą udział osoby związane z Dzielnią, a o MUA zadbają studentki i studenci Wyższej Szkoły Artystycznej z pracowni charakteryzacji i kostiumu Julia Wąsikowska i Paweł Umerle, pod opieką dydaktyczną Joanny Minkiewicz. Relację z wydarzenia wykona dla nas student z pracowni obrazu multimedialnego Mateusz Marciniak.

Pokaz mody cyrkularnej odbędzie się w dniu 27-go maja br. o godzinie 17.30 podczas Święta Saskiej Kępy w Dzielni przy ulicy Berezyńskiej 27 w Warszawie.

Aktualności