Dodano

Arkady Kubickiego. Współpraca z Ewą Minge. 2015

Zespół artystów z Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie pod kierownictwem dyrektor artystycznej pani Agaty Manowskiej objął opieką charakteryzatorską i fryzjerską charytatywny pokaz fundacji Black Butterflies powstałej z inicjatywy znanej na całym świecie polskiej projektantki Ewy Minge. Studenci i absolwenci WSA pod kierunkiem wykładowców: Joanny Minkiewicz, Aleksandry Plewako- Szczerbińskiej oraz Anety Mizery- Jąkalskiej zadbali o wygląd i artystyczny wizerunek wszystkich modelek biorących udział w pokazie. Oprócz tradycyjnych makijaży fashion i fryzur, wykonali spektakularne charakteryzacje, oparte na profesjonalnych efektach specjalnych, takich jak łysiny.


Na pokazie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego pokazana została chwalona przez europejskie media modowe kolekcja Ewy Minge haute couture z Paryża. W pokazie wystąpiły modelki ucharakteryzowane przez zespół ponad 20-stu charakteryzatorek Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Nasze studentki i absolwentki zmierzyły się z niezwykle trudnym zadaniem stworzenia skomplikowanych i bardzo precyzyjnych charakteryzacji FX na żywo! Przede wszystkim wykonały idącym w pokazie modelkom łysiny, które stały się pięknym symbolem walki z nowotworem i wsparcia dla wszystkich chorych. Ponadto zadbały o piękne makijaże, a także fryzury pozostałych modelek.  Nad stworzeniem tego wyjątkowego i szczególnego wizerunku zespół WSA pracował przez wiele tygodni, odbywając liczne próby i testy. W projekt zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, którym bardzo dziękujemy! 

Jesteśmy dumni i niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy współtworzyć jedno z największych modowych wydarzeń tego roku w Polsce oraz propagować szczytną ideę fundacji Black Butterflies, która wspiera osoby dotknięte chorobą nowotworową. Jednym z projektów fundacji jest utworzenie tzw. Domów Życia, czyli miejsc, w których chorzy na nowotwór znajdą profesjonalną pomoc. Pierwszy taki dom powstaje już w Zielonej Górze, rodzinnym mieście projektantki. Cieszymy się, że dzięki naszemu zespołowi mogliśmy poprzez sztukę charakteryzacji działać na rzecz ważnych społecznych celów i idei. Cała impreza odbyła się dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy wspólnie i charytatywnie działali na rzecz fundacji!

Imprezę uświetnił występ zespołu Blue Café. 

Koordynacja projektu WSA: Monika Braksal

Koordynacja charakteryzacji: Aleksandra Plewako- Szczerbińska, Joanna Minkiewicz, Aneta Mizera Jąkalska

W pokazie charakteryzacje wykonali studenci i absolwenci WSA: Justyna Wróbel, Ewelina Mróz, Lidia Czajkowska, Magda Belcarz, Beata Krzyżostaniak, Dominika Dzieniszewska, Monika Zbyszewska, Ola Trzepizur, Katarzyna Kowalczyk, Maja Sobieszek, Ewelina Zalewska, Magdalena Bukowska, Sara Idczak, Sonia Kieryluk, Klaudia Wypiór, Paulina Nowakowska, Olga Maśnica, Marlena Kaczerska, Ptrycja Begier, Alicja Raksimowicz.

Promocja i marketing: Magdalena Tarnowska- Wójciak

Fot: Malwina de Brade

 

blackbutterflies

Aktualności