Obraz multimedialny – projektowanie graficzne i animacja
Termin rozpoczęcia studiów: październik 2024 r.
Na studia podyplomowe przyjmowani są kandydaci posiadający kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia (dyplom licencjacki, magisterski).
Oferta skierowana jest do osób zainteresowanych:
- edukacją w zakresie projektowania graficznego i animacji,
- zdobyciem i uzupełnieniem wiedzy w zakresie animacji i montażu,
- zapoznaniem się z oprogramowaniem Photoshop (grafika rastrowa), Illustrator (grafika wektorowa), InDesign (skład), After Effects (animacja), Premiere (montaż tv),
- nauczeniem się i wykorzystaniem grafiki komputerowej jako formy prezentacji wizualnej,
- ubieganiem się o pracę w wydawnictwie, w stacji telewizyjnej, w agencji reklamowej, w studiu graficznym lub w domu produkcyjnym,
- zdobyciem wiedzy ogólnoplastycznej.
Organizacja studiów:
- dwa semestry,
- całkowita liczba godzin dydaktycznych: 252h,
- zajęcia w trybie niestacjonarnym, w systemie zajęć hybrydowych.
Koszty kształcenia 2024/2025:
- wpisowe na studia – 300 zł
- koszt czesnego na studiach podyplomowych za rok – 9 400 zł (możliwość rozłożenia opłaty czesnego na raty).
Program studiów podyplomowych
Program studiów podyplomowych Projektowanie graficzne i animacja od roku akadem. 2024_2025
Kadra dydaktyczna:
Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy z Wyższej Szkoły Artystycznej posiadający bogate doświadczenie związane z projektowaniem graficznym, animacją i montażem telewizyjnym. Są to osoby aktywne zawodowo, na co dzień zajmujące się realizacją ambitnych zleceń. Wykłady i ćwiczenia opracowane są przez osoby znające realia pracy w branży szeroko pojętych mediów i dobrze orientujących się w potrzebach tego rynku.
Sprzęt:
Słuchacze mają dostęp do zaawansowanego środowiska w postaci nowoczesnych komputerów APPLE MAC BOOK PRO z procesorem M2, profesjonalnych monitorów EIZO oraz do pełnego pakietu ADOBE.
Cel studiów:
Celem studiów jest zapoznanie z zasadami projektowania graficznego, rozbudzenie myślenia plastycznego, w tym – zasadami rządzącymi kompozycją. Do zadań słuchacza podczas zajęć będzie należała praca z grafiką bitmapową i wektorową. W ramach wspomnianego przedmiotu przewidziana jest nauka tworzenia znaku graficznego, plakatu, okładki książkowej i płytowej etc. W programie studiów znajdują się też podstawy animacji i montażu telewizyjnego. Absolwent studiów nabędzie wiedzę pozwalającą mu na świadome podejście do procesu kreacji i projektowania.
W programie znajdują się między innymi zajęcia z:
- kompozycji i projektowania
- grafiki telewizyjnej
- teorii i praktyki reklamy
- liternictwa i typografii
- animacji
- montażu telewizyjnego
- rysunku projektowego.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie minimum 62 punktów ECTS oraz uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego (portfolio). Słuchacz uzyskuje punkty ECTS przypisane danemu przedmiotowi, jeżeli spełni wszystkie, określone w planie studiów podyplomowych i programie kształcenia wymagania oraz osiągnie założone efekty kształcenia.
Minimalna wymagana liczba Słuchaczy w celu uruchomienia studiów podyplomowych – 10 osób.