Dodano

“Straszny Dwór” w Teatrze Wielkim w Warszawie

Światowej sławy opera Stanisława Moniuszki Straszny dwór w reżyserii Davida Pountneya uświetni obchody jubileuszu 50-lecia odbudowy Teatru Wielkiego w Warszawie. Premiera nowej interpretacji dzieła Moniuszki odbędzie się 8 listopada 2015. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Wyższa Szkoła Artystyczna została ponownie zaproszona do współpracy. Nasi studenci mają kolejną wspaniałą okazję odbywać praktyki charakteryzatorskie w jednej z największych instytucji kulturalnych w Polsce, pomagając przy arcydziele polskiej opery narodowej. 


Straszny dwór, którego premiera planowana jest na listopad będzie 1500 wystawieniem tej opery na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie. Koncert odbędzie się z okazji jubileuszu 50. rocznicy odbudowy Teatru, po jego zniszczeniu, po upadku Powstania Warszawskiego w 1944 r. Po raz pierwszy opera zostanie wyreżyserowane przez obcokrajowca. Chór i Orkiestrę Teatru Wielkiego-Opery Narodowej poprowadzi Andriy Yurkevych, dyrektor muzyczny Opery Narodowej.

Straszny dwór to arcydzieło polskiej opery, a zarazem najdoskonalsze dokonanie Stanisława Moniuszki. Fabuła opery streszczona  w czterech aktach opowiada o losach i perypetiach dwóch braci.

* Opera w czterech aktach
Libretto: Jan Chęciński
Prapremiera: 28.09.1865, Teatr Wielki, Warszawa
Premiera obecnej inscenizacji: 9.02.2001

Teatr Wielki

Aktualności