Dodano

Wystawa Studio Tęcza

Praca Marty Lis zarówno jak i praca Joanny Młynarczyk powstała w ramach zaliczenia w pracowni WSA. Są to prace, które pojawiły się na wystawie “Czerń i Biel” w Studio Tęcza.

Zadaniem młodych twórców było zmierzenie się z niezwykle inspirującym i frapującym tematem, jakim jest “CZERŃ i BIEL”. W swoim pozornie ograniczonym zakresie interpretacji artyści odnaleźli intensywny i bardzo wyraźny przekaz dla odbiorcy. Ciało modela zostało potraktowane jak materia malarska, która idealnie spaja się ze scenografią i kostiumem tworząc jednorodny obraz plastyczny. Czasem postać gra główną rolę, czasem znika w całości kompozycji igrając z widzem i pozornie oszukując jego percepcją wzrokową. Prace powstały głównie w oparciu o techniki charakteryzatorskie, a dopełnione zostały autorskimi projektami scenograficznymi i przestrzennymi.

Prezentowane na wernisażu prace udowadniają, iż w sztuce charakteryzacji narodził się nowy nurt łączący w sobie różnorodne dziedziny artystyczne. Młodzi bardzo odważnie i swobodnie poruszają się w materii plastycznej, odnajdując indywidualny i niepowtarzalny charakter swojej twórczości.

Dodatkowo podczas wernisażu odbędzie się prezentacja na żywo autorskiej instalacji z pogranicza działań multimedialnych, rzeźby i video-art projektu Anny Korzeb. Artystka zaprezentuje swoją pracę dyplomową powstałą pod opieką Profesora Andrzeja Macieja Łubowskiego w pracowni malarstwa w scenografii i charakteryzacji (wykładowców Wyższej Szkoły Artystycznej- Joanny Minkiewicz i Agaty Manowskiej).

Aktualności