Wydarzenie

Zobacz listę wydarzeń

 • 20.05.2017 21:00

  WSA podczas Nocy Muzeów 2017

  Miejsce: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

  Pokaz kostiumów Wyższej  Szkoły Artystycznej “VIVE La MODE – czyli Francuzki na polskim tronie” podczas Ogólnopolskiej  Nocy  Muzeów na dziedzińcu  w  Wilanowie


  Z przyjemnością informujemy o corocznym udziale Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie w wyjątkowym święcie kultury, sztuki i nauki jakim jest Noc Muzeów.
  WSA została zaproszona do udziału w Nocy Muzeów organizowanej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Dziękujemy Dyrekcji Pałacu w Wilanowie za to, że po raz kolejny nam zaufała, oddając swoją przestrzeń pod naszą opiekę artystyczną.
  Projekt powstał we współpracy Wyższej Szkoły Artystycznej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki, którego twórczynią jest pani Agnieszka Dagmara Michalczyk.

  Z tej okazji 20 maja 2017 roku o godzinie 21.00 zapraszamy na epokowy pokaz mody podczas którego, uczestniczki programu “Debiutantki” wcielą się w postać pięknych, wytwornych dam odzianych w klasyczne barokowe, własnoręcznie szyte kostiumy. Jako że barok uwielbiał sięgać po anielską stylistykę, w czasie Ogólnopolskiej Nocy Muzeów i barokowego pokazu mody, przylecą również anioły.

  Kostiumy prezentowane podczas pokazu powstały w pracowni sztuki charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, której twórcą i dyrektorem artystycznym jest pani Agata Manowska.
  Autorami wyróżnionych kostiumów są studenci I i II roku WSA 
  Specjalność: Malarstwo w scenografii oraz Kostium i rekwizyt sceniczny.
  Opieka artystyczna i koordynacja charakteryzacji: Aleksandra Plewako-Szczerbińska, Joanna Minkiewicz – wykładowcy WSA.

  To niezwykłe wydarzenie poprowadzi pani Agnieszka Dagmara – Michalczyk, Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie.
  To niebywała okazja pozwalająca przybyłym Gościom poczuć niesamowity czar i klimat minionych czasów.

  Kostiumy będą wystawione na ekspozycji Zamku w Wilanowie. Ekspozycja udostępniona będzie do ogólnego zwiedzania.
  WSTĘP WOLNY!

  Więcej na: https://web.facebook.com/events/1875532852721368/
  http://charakteryzacja.pl/wsa-podczas-ogolnopolskiej-nocy-muzeow/

   

   

Aktualności

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat