Wydarzenia

 • 20.05.2017 21:00

  WSA podczas Nocy Muzeów 2017

  Miejsce: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

  Pokaz kostiumów Wyższej  Szkoły Artystycznej “VIVE La MODE – czyli Francuzki na polskim tronie” podczas Ogólnopolskiej  Nocy  Muzeów na dziedzińcu  w  Wilanowie


  Z przyjemnością informujemy o corocznym udziale Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie w wyjątkowym święcie kultury, sztuki i nauki jakim jest Noc Muzeów.
  WSA została zaproszona do udziału w Nocy Muzeów organizowanej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Dziękujemy Dyrekcji Pałacu w Wilanowie za to, że po raz kolejny nam zaufała, oddając swoją przestrzeń pod naszą opiekę artystyczną.
  Projekt powstał we współpracy Wyższej Szkoły Artystycznej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki, którego twórczynią jest pani Agnieszka Dagmara Michalczyk.

  Z tej okazji 20 maja 2017 roku o godzinie 21.00 zapraszamy na epokowy pokaz mody podczas którego, uczestniczki programu “Debiutantki” wcielą się w postać pięknych, wytwornych dam odzianych w klasyczne barokowe, własnoręcznie szyte kostiumy. Jako że barok uwielbiał sięgać po anielską stylistykę, w czasie Ogólnopolskiej Nocy Muzeów i barokowego pokazu mody, przylecą również anioły.

  Kostiumy prezentowane podczas pokazu powstały w pracowni sztuki charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, której twórcą i dyrektorem artystycznym jest pani Agata Manowska.
  Autorami wyróżnionych kostiumów są studenci I i II roku WSA 
  Specjalność: Malarstwo w scenografii oraz Kostium i rekwizyt sceniczny.
  Opieka artystyczna i koordynacja charakteryzacji: Aleksandra Plewako-Szczerbińska, Joanna Minkiewicz – wykładowcy WSA.

  To niezwykłe wydarzenie poprowadzi pani Agnieszka Dagmara – Michalczyk, Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie.
  To niebywała okazja pozwalająca przybyłym Gościom poczuć niesamowity czar i klimat minionych czasów.

  Kostiumy będą wystawione na ekspozycji Zamku w Wilanowie. Ekspozycja udostępniona będzie do ogólnego zwiedzania.
  WSTĘP WOLNY!

  Więcej na: https://web.facebook.com/events/1875532852721368/
  http://charakteryzacja.pl/wsa-podczas-ogolnopolskiej-nocy-muzeow/

   

   

 • 25.04.2017 15:30

  Rozmowy rekrutacyjne do WSA/NSP

  Miejsce: Wyższa Szkoła Artystyczna, ul. Siennicka 6a

  Uprzejmie informujemy, że Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie prowadzi rekrutację kandydatów na rok akademicki 2017/2018. 

  Najbliższy termin rozmów rekrutacyjnych odbędzie się w dniu: 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) od godziny 15:30.

  Wszystkie osoby zainteresowane ww. terminem proszone są o kontakt z Biurem Organizacji Studiów za pośrednictwem poczty elektronicznej (wsa@wsa.art.pl, studium@charakteryzacja.pl) lub drogą telefoniczną (22 621 39 65). Serdecznie zachęcamy do odpowiedzi bezpośrednio na tego maila. Dla Państwa komfortu rozmowy umawiane są co 20 minut.

  Rozmowa rekrutacyjna w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie/Niepublicznym Studium Plastycznym jest jednym z etapów rekrutacji i ma na celu poznanie Państwa. Nie jest to sprawdzian wiedzy teoretycznej, a jedynie motywacji i predyspozycji do kierunku malarskiego i specjalności, którą Państwo pragną studiować. Rozmowa trwa ok. 20 minut.

  Na rozmowę rekrutacyjną należy przygotować minimum 3 prace w kolorze z użyciem np. farb, kredek. Prace powinny być w formacie 100/70. Dodatkowo na rozmowę można przynieść rysunki oraz wszelkie inne prace artystyczne własnego autorstwa, w formie materialnej bądź elektronicznej. Prosimy o przygotowanie przede wszystkim prac z obserwacji – martwa natura, model lub pejzaż.

 • 04.04.2017 17:00

  Dzień otwarty w WSA

  Miejsce: ul. Siennicka 6a, Warszawa

  We wtorek, 4 kwietnia 2017, o godzinie 17:00 zapraszamy na Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie.

  Spotkanie rozpoczniemy wykładem wprowadzającym, Władze Uczelni opowiedzą o strukturze kształcenia, odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości, przedstawimy ofertę dydaktyczną, opowiemy o studiach licencjackich, podyplomowych, o indywidualnej ofercie nauczania, oraz zaprezentujemy zasady rekrutacji.

  Po części merytorycznej rozpocznie się część warsztatowa podczas której, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję porozmawiać ze studentami oraz wziąć udział w warsztatach z efektów specjalnych FX oraz warsztatach z makijażu beauty w wykonaniu studentek II roku.

  Na zakończenie zapraszamy na wspólne zwiedzanie Uczelni, pokażemy Państwu nasze pracownie i sale wykładowe.

  Będzie można poznać tajniki naszej pracy.

  Spotkania indywidualne mają na celu rozbudzenie i pogłębianie wyobraźni wszystkich zainteresowanych.

  19:00 – zakończenie Dnia Otwartego.

  www.wsa.art.pl

  tel./fax. +48 / (22) 621-39-65

  Zapraszamy serdecznie!

   

 • 12.03.2017 13:30

  Pokaz “Anioły i Demony” podczas Make-up Day 2017

  Miejsce: ul. Marsa 56c, Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

  Już po raz drugi Wyższa Szkoła Artystyczna ma zaszczyt czynnie uczestniczyć w największym wydarzeniu świata makijażu The Make-up Day Poland 2017.

  W niedzielę 12 marca o godzinie 13:30 zapraszamy na wyjątkowy, kostiumowy pokaz Wyższej Szkoły Artystycznej inspirowany światem Aniołów i Demonów.

  Autorami kostiumów są studentki II roku specjalności Malarstwo w scenografii oraz Kostium i rekwizyt sceniczny.

  Zapraszamy również do strefy szkół. Na stoisku Wyższej Szkoły Artystycznej będzie można podziwiać sztukę ART MAKE-UP’u. Przyjrzycie się naszym artystycznym realizacjom oraz kreatywnemu podejściu do zawodu charakteryzatora.

  Serdecznie zapraszamy – będzie na co popatrzeć!

  .

 • 10.03.2017 10:00

  Targi edukacyjne “Perspektywy”

  Miejsce: Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

  Już po raz kolejny Wyższa Szkoła Artystyczna ma zaszczyt czynnie uczestniczyć w w Targach Edukacyjnych “Perspektywy”, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Podczas Targów będzie można spotkać nasze studentki oraz ich fantastycznie ucharakteryzowane modelki.
  Wszystkich zainteresowanych, zapraszamy serdecznie:)
  Odpowiemy na wszystkie pytania związane z nauką na naszej uczelni.

  https://www.wsa.art.pl

   

   

Aktualności

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat