O nas / About us

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie, to Uczelnia zajmująca się kompleksowym i profesjonalnym nauczaniem w dziedzinie charakteryzacji teatralno-filmowej, kostiumografii oraz projektowania graficznego.

Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią artystyczną, w której techniki malarskie połączone zostały z technikami scenograficznymi i multimedialnymi w sposób nowoczesny i praktyczny.

About us

Wirtualny spacer po Uczelni

Sam decydujesz czy chcesz otrzymać dyplom licencjacki po 3,5 roku nauki w Wyższej Szkole Artystycznej, dyplom zawodowy po 2 latach nauki w Niepublicznym Studium Plastycznym, czy może chcesz połączyć obie możliwości i skorzystać z Indywidualnej Oferty Nauki (ION). Możesz studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym (dziennym lub zaocznym).
Jeśli posiadasz wykształcenie co najmniej pierwszego stopnia, chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, rozwinąć pasje i umiejętności, możesz wybrać roczne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Artystycznej.

Niepubliczne Studium Plastyczne to dwuletnia policealna szkoła artystyczna będąca jednostką organizacyjną Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.

Założona przez Agatę Manowską, funkcjonująca na podstawie zezwolenia Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1999 roku. Program Studium spełnia założenia nowoczesnej szkoły o charakterze plastycznym i zawodowym.

Program naszych szkół skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie sztuki charakteryzacji teatralno-filmowej, projektowania graficznego, sztuki nowych mediów, filmu i fotografii, kostiumografii oraz mody. Jeżeli chcesz odnaleźć swój talent i przemienić go w pasję zawodową – to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Podejmij wyzwanie, wybierz kierunek, który wiąże się z Twoimi zainteresowaniami i studiuj razem z nami!

Co nas wyróżnia:

  • Dostosowanie profilu kształcenia do zmieniających się wymogów rynku pracy.
  • Bogaty wachlarz umiejętności nabywany w krótkim czasie.
  • Zajęcia praktyczne odbywające się w niewielkich grupach, co zapewnia komfort kształcenia oraz bezpośrednie konsultacje z wykładowcami.
  • Dostęp do profesjonalnych kosmetyków i materiałów charakteryzatorskich w ramach opłaty czesnego.
  • Dostęp do profesjonalnych komputerów Mac firmy Apple.
  • Możliwość wzbogacenia indywidualnego planu nauczania poprzez wybór dodatkowych, praktycznych zajęć warsztatowych oraz wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedziny charakteryzacji oraz produkcji filmowej.
  • Znakomicie wyposażone pracownie: 10 stanowisk w pracowni projektowania grafiki, 15 stanowisk w pracowni charakteryzacji, przestronne pracownie malarstwa, rysunku i rzeźby, dostęp do studia fotograficznego.
  • Łączenie nowoczesnych technik pracy z tradycyjnym warsztatem plastycznym (kompozycja, malarstwo, rysunek).
  • Możliwość uczestniczenia w wielu prestiżowych praktykach zawodowych organizowanych przez uczelniane Biuro Karier i Praktyk.

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat